תוכן עניינים

לייעוץ ראשוני השאירו פרטים או חייגו
053-352-4190

חדש באתר

חפירת כלונסאות

חפירת כלונסאות בכל הארץ במחיר משתלם

אחד השלבים הבסיסיים וההכרחיים לרוב תהליכי הבנייה הוא חפירת או קדיחת כלונסאות. כלולים בכך מספר שלבים, ביניהם גם הסרת האדמה מהבור ופינויה, וצריך לעשות זאת כמה שיותר מהר אם מעוניינים להמשיך בבנייה.

אנחנו בחברת בובקט SOS נסייע לכם להשלים כל פרויקט בשלב חפירת כלונסאות, ונעשה זאת בעזרת כלים מתקדמים שמזרזים את העבודה ומוודאים שתושלם בצורה חלקה.

 

חפירת כלונסאות כולל פינוי אדמה

מחיר זול שאסור לפספס

התקנת כלונס דיפון בעבודות חפירה עמוקות

השכרת בובקט לחפירת כלונס מהיום להיום

שירות בפריסה ארצית

 

להצעת מחיר יוצאת מן הכלל חייגו:

053-352-4190

 

חפירת כלונסאות

 

מה זה כלונס?

הכלונס הוא מעין עמוד שמהווה יסוד בניין, שמטרתו היא לקבע את המבנה לקרקע ולתמוך בעומסים בכל הנוגע לקרקע. את הכלונס מחדירים כמעט כולו לתוך האדמה, ואילו החלק שבולט מעל פני הקרקע יחובר ליתר יסודות המבנה, למעט במקרה של כלונסאות דיפון, שישמשו לתמיכה בבור גדול יותר שחופרים, למשל כאשר חופרים מרתף או חניון. מטרתו של הכלונס היא בין היתר למנוע מהמבנה לשקוע באדמה או מקירות תמך לקרוס תוך כדי תהליך הבנייה.

 

אילו סוגי כלונסאות קיימים?

יש 2 סוגרים עיקריים של כלונסאות:

1. כלונס מוחדר: זהו כלונס שעשוי לרוב מפלדה ושמחדירים לאדמה על ידי דפיקתו ישירות לתוכה – כמו שמחדירים יתד של אוהל עם פטיש, אלא שבמקרה זה הפטיש יהיה בובקט. ברגע שמגיעים לשכבת קרקע קשה ויציבה יודעים שהגענו לעומק הרצוי, אך לעיתים יש סלעים קשים באדמה שעלולים להטעות ולחשוב שאכן הכלונס נחפר מספיק, לכן ישנה חשיבות לקידוחי בדיקה לפני שמתחילים בתהליך.

2. כלונס קידוח: הכלונס הזה נפוץ יותר בארץ, וכדי להחדיר אותו לאדמה משתמשים במכונת קידוח. לתוך הבור שנקדח מחדירים מוטות זיון בצורת גליל בצורת הברגה (כדי שלא לגרוף אדמה מדפנות הבור), ולתוכם יוצקים בטון, אליו מחדירים מוטות זיון נוספים כשהוא עוד סמיך.

 

מה זה כלונס דיפון?

כלונס דיפון הוא למעשה חלק ממה שמרכיב את קיר הדיפון, מה שנקרא ״שיגומים״. את הכלונסאות האלה מתקינים בעבודות חפירה עמוקות, למשל לחפירת חניון תת קרקעי. את הקיר בונים על ידי החדרת מספר כלונסאות בשורה, ולאחר מכן מתחילים לחפור לצידן, כך שעומס האדמה מהצד השני לא יפריע לחפירה. הקמת כלונסאות דיפון עשויה לקחת זמן רב, מכיוון שצריך להתקין את כל הכלונסאות במרווחים אחד מהשני ולחכות שהבטון של כל כלונס יתייבש.

לכן הקמת קיר שכזה לוקח בדרך כלל 3 ימים, לפי סדר העבודה הבא:

ביום הראשון: יוצקים את כלונסאות 1, 4, 7 והלאה בשורה.

ביום השני: יוצקים את כלונסאות 2, 5, 8 והלאה בשורה.

ביום השלישי: יוצקים את כלונסאות 3, 6, 9 והלאה בשורה.

 

מה עושים עם האדמה שחופרים בשביל הכלונסאות?

את האדמה שנחפרה צריך כמובן לפנות, ולשם כך נעזרים בבובקט ובמשאית עפר. ביכולתכם לשכור דרכנו בובקט להעמסת אדמת החפירה במשאית, או שמנגד תוכלו להזמין את הבובקט מאיתנו יחד עם מפעיל. אנחנו דואגים לפינוי האדמה, כך שאתם לא צריכים לשבור את הראש בנוגע לזה, ונאפשר לפרויקט שלכם להמשיך ללא עיכובים.

 

כמה עולה להשכיר בובקט לחפירת כלונסאות?

מאחר שביכולתכם להשכיר דרכנו בובקט בזול, מומלץ לנצל את האפשרות הזו במידה וביכולתכם להפעיל את המכשיר. העלות היומית היא סך הכול 600 ש״ח, לא כולל עלות הובלת המחפרון לאתר. על ההובלה תשלמו החל מ-200 ש״ח, ואם תבחרו להזמין את הבובקט כולל מפעיל תוכלו לצפות לשלם החל מ-1,000 ש״ח ליום עבודה. תוכלו כבר עכשיו להתקשר אלינו ולקבל הצעת מחיר מדויקת בטלפון לכל מקרה שנדרש לכם.